Najlepsze z najlepszych - czyli podsumowanie 2018 roku

Tak jak w zeszłym roku, tak i teraz postanowiłam, że nadszedł czas na podsumowanie mijającego już roku. Dlatego w podobny sposób jak wtedy chcę podsumować 2018 rok w kilku podpunktach i kilku słowach na ich temat. 


1. Ulubione miejsce 

Moszna Zamek 
Wspomnienie z wakacji! Długo marzyło mi się żeby odwiedzić to miejsce i udało mi się to zrobić w czasie wakacji. To naprawdę magiczne miejsce. Fakt, że przygód mi wtedy nie brakowało ale jednocześnie było naprawdę pięknie! Więcej zdjęć >>TUTAJ<<

2. Ulubione książki
W tym roku nie udało mi się przeczytać tak dużej ileści książek jak planowałam. Przeczytałam ich o wiele za mało. Było ich ok. 13. Jednak udało mi się oczywiście trafić na perełki jak i na bardzo złe książki. Dziś skupię się oczywiście na tych najlepszych. 
3. Ulubione filmy 
Tutaj lista jest nieco dłuższa, jednak filmy o których Wam teraz powiem, obejrzałam w ciągu ostatnich trzech miesięcy. I od razu zaznaczam, że są to tylko komedie romantyczne, jednak różniące się od siebie klimatem i mimo wszystko poruszanymi tematami. 4. Ulubione profile na Instagramie 
Wybaczcie mi ale w tym roku nie będę opisywać dokładnie wymienionych poniżej kont na Instagramie. Jeśli któreś zdjęcie Wam się spodoba to z czystym sercem zachęcam Was do wejścia na dany profil. Wszystkie które wymienie są prowadzone baaardzo estetycznie co zdecydowanie mnie urzekło! (Są też popularne ale ja oczywiście odkryłam większość z nich w tym roku)5. Ulubione kanały na Youtube
W tym roku tak samo jak w poprzednim przedstawie Wam dwa kanały, które oglądałam najczęściej i robiłam to najbardziej regularnie. Nie są to odkrycia tego roku, po prostu w tym roku zaglądałam tam najczęściej.
Weronika Truszczynska - dziewczyna, która mieszka w Szanghaju i opowiada o zaletach , wadach i różnych ciekawostkach związanych z mieszkaniem w tym miejscu. Kto jeszcze nie zna jej kanału? Koniecznie obejrzyjcie kilka filmów. 

Stanowo.com - "Jeżeli lubisz vlogi podróżnicze, interesuje Cie jak wygląda życie na amerykańskim poludniu, marzysz o emigracji do kraju pod gwiazdzistym sztandarem, znajdziesz tutaj coś dla siebie. Oczywiście, jeżeli nie przeszkadza ci także pokrecone poczucie humoru, miauczenie kotów w tle, ciagłe dygresje i machanie rękami. " to część opisu z informacji o kanale. Od siebie dodam, że w dużej mierze zaglądam tam dla wszystkich filmów z serii "Kryminalne". Jeśli kogoś z Was interesuje tematyka Stanów Zjednoczonych lub niewyjaśnione morderstwa i zbrodnie a jakimś cudem jeszcze nie słyszeliście o tej Pani to naprawdę pora nadrobić zaległości! 

A na koniec dodam jeszcze jeden podpunkt, którego w zeszłym roku nie było, bo i listy marzeń do spełnienie jeszcze nie miałam. 

6. Spełnione marzenia z listy "Zrób to przed śmiercią" 

1. Częściej chodzić do kina✓
2. Pojechać do Wrocławia✓
3. Ściąć włosy ✓
4. Pojechać do Warszawy✓
5. Więcej pisać ✓
Jest jeszcze jedno dosyć ważne spełnione marzenie, którego jednak tutaj nie wymienię żeby mimo wszystko zostało prywatne. 
Widziecie, że nie są to ogromne marzenia. Ale mimo wszystko trochę uczyłam się cieszyć z tych małych momentów na które wcześniej nawet nie zwracałam uwagi. 

To wszystko co przygotowałam dla Was w tym wpisie. Oto jak wygląda moja lista "Najlepsze z najlepszych". A jak wygląda Wasza lista? Macie swoje ulubione książki, filmy, miejsca itd. które mieliście okazje zobaczyć w tym roku? Może macie jakieś bardziej prywatne doznania, którymi chcecie się podzielić? Chętnie poczytam o tym w komentarzu! 

4 komentarze:

 1. Fajnie było by odwiedzić ten zamek. ;) "Love, Rosie" oglądałam już dosyć dawno, a "Zamianę z księżniczką ostatnio"- piękne filmy. <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię takie podsumowania na blogach. Super, że potrafisz cieszyć się z małych rzeczy, moim zdaniem to bardzo ważne. No i gratuluję spełnionych marzeń - to naprawdę coś! (Najbardziej gratuluję tego, które zostawiłaś dla siebie, bo coś czuję, że jest najważniejsze. :)) Swoją drogą - patrzę na te profile instagramowe i coś czuję, że mój (@partyzantka.blog) wpasowałby się w Twoje gusta. :)

  Pozdrawiam Cię serdecznie! Niech Nowy Rok będzie równie udany. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Już koniec roku. Życzę owocnego nowego . W wolnej chwili zapraszam do siebie

  OdpowiedzUsuń
 4. gratuluję ci spełniania marzeń :)

  OdpowiedzUsuń